Pjanić igrao od prve minute: Barcelona pobijedila Betis

Miralem Pjanić
Izvor: Index.hr

Pjanić je igrao od prve minute, ali je zamjenjen u 57. minuti.

Betis i Barcelona su sinoć odigrali pretposljednji susret 22. kola La Lige. Barca je slavila rezultatom 2:3. U startnoj postavi Barce, u ligi, Pjanić igra peti put. Ekipa Betisa u 38. minuti povela je golom Iglesiasa, a u 59. minuti, Messi je poravnao rezultat na 1:1. Za Miralema Pjanića koji je utakmicu počeo od prve minute, preokret se desio upravo nakon njegovog izlaska iz igre.

Izvor: Pexels

Viktor Ruiz, desetak minuta kasnije postiže autogol i Barca okreće rezultat u svoju korist. 75. minuta je bila prekretnica za Ruiza, koji donosi izjednačenje Betisu. Ipak, najvažniji momenat desio se u 87. minuti kada Trincao postiže fantastičan gol za šestu vezanu pobjedu Barcelone u ligi.

Tim iz Katalonije vratio se na drugu poziciju sa 43 osvojena boda.

Ovo im je prvi put od marta 2019. da imaju šest uzastopnih pobjeda u La Ligi, što opet govori da je Koemanov tim pronašao pravu formu i spreman je za najvažniji dio sezone koji tek slijedi.

Nakon mnogo uzbuđenja Barcelona slavili rezultatom 3:2.

Španjolski sportski list žestoko je kritikovao igru BiH reprezentativcu u redovima Barcelone.

Barcu sredinom sedmice čeka polufinalni meč Kupa kralja protiv Seville.

Prvi dueli zakazani su za devet i deseti februar, odnosno naredne sedmice, dok će se revanši španskog Kupa Kralja igrati drugog i trećeg marta.

Marca, najčitaniji španjolski list, ističe Pjanića kao najgoreg igrača Barcelone na gostovanju u Sevilli: “Još jedan katastrofalan dan za Bosanca. Problem je što to više nije vijest. Kada on ima loptu već dugo ne očekujemo da će ispasti išta dobro za Barcelonu. Što je ovaj igrač bio, a u što se pretvorio…”

30-godišnji Pjanić je ove sezone za Barcelonu odigrao 23 utakmice, od toga 14 u La Ligi, ali uglavnom ulazi s klupe.

Pjanić je došao u Barcelonu prošlog ljeta iz Juventusa za 60 milijuna eura, ali nije za sada opravdao očekivanja i status pojačanja.