Novi uspjeh Elvedine Muzaferije: Sjajna vožnja i 13. mjesto uprkos magli

Sport

Današnja utrka je prekidana više puta zbog ogromnih problema s vidljivošću uzrokovanih maglom koja se spustila na stazu, pa se tako u prvih sat spustilo svega 11 skijašica.

Elvedina Muzaferija, najbolja bh. skijašica, postigla je još jedan zapažen uspjeh danas, 3. marta, osvojivši 13. mjesto na superveleslalomu u Kvitfjellu.

Počevši sa 23. pozicije, Muzaferija je osvojila 20 novih bodova, osiguravajući si tako mjesto u finalnoj utrci u ovoj disciplini.

Muzaferija je na kraju imala vrijeme 1:39.09 i tako se sa ovim rezultatom zvanično plasirala među 25 skijašica koje će nastupiti na završnici Svjetskog kupa u Saalbachu koja će se održati od 21. do 23. marta.

Nakon utrke, izjavila je:

"Gornji dio staze bio je jako dobar. Na zadnjem prolasku bila sam na podijumu, ali u finišu napravila sam grešku koja me puno koštala. Ipak jako sam sretna kvalifikovala sam se u finale Svjetskog prvenstva i mislim da je ovo jako dobar rezultat."

Muzaferija je istaknula svoje zadovoljstvo što su njezini nastupi povećali svijest o Visokom i Bosni i Hercegovini.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)