Pobjeda Denvera protiv Clippersa: Sigurno ka trećoj poziciji

NBA

Pobjedu na sinošnjoj utakmici su slavili košarkaši Denver Nuggetsa koji su savladali Los Angeles Clipperse. Gostujuća utakmica završena je rezultatom 101:94. Ekipa Denvera sve je bliža trećoj poziciji u Zapadnoj konferenciji.

Već u prvim minutama Denver je imao prednost od 11 poena. Uspjeli su da svoje vodstvo osiguraju dodatnim poenima, te je poluvrijeme završeno rezultatom 62:49. Clippersi se nisu predavali, te su snažno pokušali da vrate meč u svoju korist. To im je skoro pošlo za rukom kada su uspjeli doći do dobrog rezultata od 84:83. Međutim, ubrzo im je Denver pobjegao i ostvario dvocifrenu prednost.

Igrač koji se najviše istakao svakako jeste Leonard, ubacivši 24 poena. Odmah iza njega bio je Murray sa 23, te Nikola Jokić s 14 poena.