KOŠARKA: REAL MADRID U FINALU EUROLIGE

Barcelona-Real Madrid 66:78

DŽANAN MUSA ĆE IGRATI ZA EVROPSKU TITULU

Drugi finalista košarkaške Eurolige za ovu sezonu je ekipa Real Madrida.

Kraljevi su polufinalu bili bolja od Barcelone rezultatom 78:66 u još jednom košarkaškom El Clasicu koji je i ovaj put ponudio sjajnu košarku.

Oba tima su u duel ušla nervozno. To je bilo i očekivano jer je veliki ulog u pitanju. Real je poveo sa 6:0, a Barcelona je prvi put do vodstva došla u sedmoj minuti prve četvrtini.

Prva četvrtina završena je neriješeno 18:18.

Bh. reprezentativac Džanan Musa brzo je napravio dva faula, tako da većinu druge četvrtine nije ulazio u igru, a u prvom poluvremenu je ubacio samo jedan poen.

Barcelona je prvo poluvrijeme dobila rezultatom 42:36. Real ponovo do prednosti dolazi sredinom treće četvrtine zakucavanjem Muse (49:47).

Real nakon toga pravi mini seriju i dolaze na sedam poena prednosti (54:47).

U posljednju dionicu Real je ušao sa tri poena prednosti 58:55.

Tada na scenu stupa sjajni Sergio Rodrigez, koji je četiri minute prije kraja, sa devet vezanih poena povećao prednost Kraljeva (67:60), koju Barcelona do kraja susreta nije uspjela stići.

Kraljeve je do pobjede predvodio Tavares sa 20 poena i 15 skokova. Hezonja je ubacio 14, dok je Rodriguez susret završio sa 12 poena.

Musa je polufinalni duel okončao sa sedam poena te po dva skoka i asistencije.

U timu Barcelone svoju noć je imao Laprovitola sa 12 poena, dva skoka i dvije asistencije, Abrines je ubacio 16 poena.

Potpuno je razočarao Nikola Mirotić u redovima Barcelone koji je duel završio s tri poena, jednim skokom i jednom asistencijom te tako odigrao jednu od najlošijih partija su posljednjih nekoliko godina.

Kraljevi će u velikom finalu koje je na rasporedu u nedjelju od 19 sati u Kaunasu igrati protiv Olympiacosa, koji je u polufinalu savladao Monaco 76:62.

Duel za treće mjesto igra se također u nedjelju, ali od 16 sati.