Dinamo protiv Tottenhama nije imao šanse: Izgubili rezultatom 2:0

Dinamo je u sinošnjoj utakmici izgubio od Tottenhama u Londonu, u prvom dvoboju osmine finala Europa lige (2:0). Harry Kane postigao je dva pogotka. Otvorio je utakmicu golom u 25. minuti, i udvostručio prednost ekipe završetkom u 70. minuti. Napadač je bio zaustavljen u svojoj igri, povrijedivši koljeno.

Hrvatska ekipa igrala je protiv jedne od najskupljih ekipa na svijetu, i nažalost nisu uspjeli izvući pobjedu. Spursi će se u sljedećem meču u nedjelju suprotstaviti rivalu Arsenalu u derbiju sjevernog Londona. Menadžer Jose Mourinho rekao je da će engleski reprezentativac biti spreman za meč!

Nedjelja je utakmica koju svi žele igrati i sitnice nas neće zaustaviti. Nemam osjećaj da je povreda Kanea išta ozbiljno
– za BT Sport izjavio je Mourinho.

Mourinho je napravio sedam promjena u ekipi koja je u nedjelju pobijedila Crystal Palace, ali zadržavajući Kanea kao startera, menadžer Spursa signalizirao je namjeru kluba da se bori za kvalifikaciju za Ligu prvaka putem Evropske lige.
Kane radi sve. Radi napadački posao postižući golove. Zadužen je za timski rad na stvaranju prostora i povezivanju igre. Puno nam pomaže. Ima nevjerovatan broj izbavicanja iz ubačaja i kornera. Ne bismo mobli biti sretniji. Odmorio sam mnoge igrače, ali s Harryjem na terenu ovo je druga priča za nas
– dodaje Mourinho.

Zagrebačke nevolje u Engleskoj

Dio navijača, ali i igrača, smatrao je da je Dinamo mogao više da se pokaže i izvuče iz ove utakmice. Znali smo da su vrhunska ekipa previše smo se fokusirali na obranu. Trebali smo biti više napadački orijentirani, bili bismo više opasni. Pokušat ćemo izgledati bolje u uzvratu. Fizički, bilo je vrlo teško. Kada se stalno braniš onda izgubiš energiju i teško je ići u kontranapad. U Zagrebu ćemo nastojati više napadati - rekao je Ivanušec nakon utakmice za index.hr.

Uključujući kvalifikacije, zagrebački Dinamo pretpio je prvi poraz u europskom takmičenju od septembra 2020. godine. Ovim su završili niz od devet utakmica bez poraza i šest uzastopnih pobjeda.