Everton i Tottenham upisali minimalne pobjede

Everton i Tottenham upisali su minilamne pobjede. Fudbaleri Tottenhama su kao gosti uspjeli savladati Fulham autogolom Adarabioyoa, dok je Everton na Hawthornsu golom Richarlisona pobijedio West Brom.

Nakon tri uzastopna poraza na gostovanjima u domaćem prvenstvu (Brighton 0:1, Manchester City 0:3, West Ham 1:3) Tottenham je napokon uspio da prekine crni niz pobijedivši Fulham na Craven Cottageu.

Jose Mourinho sigurno može biti zadovoljan pruženom igrom svojih igrača. Sigurno ga je obradovao i zapažen pristup povratnika u prvi tim - Garetha Balea i Dele Alija.

Slavlje igrača Tottenhama nakon postignutog gola
Izvor: skysport.com

Upravo je Dele Ali u 19. minuti, na asistenciju Sona, doveo Spurse u vodstvo. Međutim, naknadno je gol pripisan domaćem defanzivcu Adarabioyu.

Tottenham je u prvom poluvremenu bio znatno bolji rival od Fulhama, dok su se u drugom uglavnom orijentisali na kontranapade. Pored gola imao je još jednu šansu preko Kanea koji sa pet metara glavom gađa direktno u Areolu. Još jedna sporna odluka se desila u prvom poluvremenu. Sudac Coote odlučio je da ne dosudi jedanaesterac nakon što je Kane srušen u kaznenom prostoru.

Fulham je teško dolazio do izglednih šansi.

U 63. minuti, nakon nespretne reakcije Davinsona Sancheza u šesnaestercu gostiju, lopta dolazi do Maje koji preciznim udarcem matira Llorisa i donosi izjednačenje svojoj ekipi. Međutim, njihova sreća nije dugo trajala s obzirom da smo opet uspjeli da vidimo sav apsurd VAR-a u Engleskoj. U toku akcije lopta je pogodila Leminu u ruku koja je bila uz tijelo. Međutim, VAR je odlučio da je gol bio neregularan te je Fulham ostao bez čistog pogotka. Deset minuta kasnije Scott Parker je odlučio baciti sve karte u napad ubacivši Aleksandra Mitrovića ali na njegovu žalost rezultat se do kraja nije mijenjao.

Ovom pobjedom Mourinhov tim je uspio da prekine neugodan niz: uspjeli su da zabilježe prvu pobjedu u mečevima Premier lige igrane radnim danima. U prethodna četiri duela doživjeli su tri poraza i jednom su igrali neriješeno.

U drugom meču koji je igran u istom terminu Everton je kao gost slavio protiv West Broma.

Odlučujući trenutak se desio u 65. minuti. Tek što je zamijenio Doucourea, iskusni Sigurdsson je izveo korner i u nastavku akcije asistirao Richarlisonu za na kraju će se ispostaviti konačan rezultat - 0:1.

Ovom pobjedom Everton je uspio upasti u Top 4. Ancelottiev tim sada ima 46 bodova, jedan više od West Hama koji se nalazi na petoj poziciji. Slijede Chelsea (44), Liverpool (43) i Tottenham (42).