VELIKA POBJEDA ZMAJEVA: BIH 3:0 ISLAND

Euro 2024 - Kvalifikacije - 1. kolo

BIH 3:0 ISLAND

Sjajnu igru pokazali su reprezentativci Bosne i Hercegovine večeras na Bilinom Polju savladavši Island rezultatom 3:0.

Na samom početku utakmice imali smo priliku odmah gledati napadački nogomet, Zmajevi su krenuli u akciju i već u drugoj minuti Hadžiahmetović je napravio sjajan prodor poslavši loptu u sredinu prema Prevljaku ali je odbrana Islanda odlično intervenirala.

U petoj minuti Bilino Polje na trenutak je zanijemilo, Krunić je ležao na terenu. Sve se dogodilo kada se žestoko sudario sa jednim od fudbalera Islanda gdje je zadobio povredu glave. Nasreću, Krunić je ustao i nastavio utakmicu a kasnije će se pokazati koliko je to značilo za BiH.

U 14. minuti Dedić se sjajno probija po desnoj strani, ubacio je loptu za Prevljaka, a nakon što je njegov udarac blokiran, lopta se odbila do Krunića koji iz neposredne blizine pogađa za 1:0, navijači su na nogama i naši igrači dobijaju veću motivaciju.

U nastavku smo gledali akcije i odličnu igru Zmajeva sve do 30. minuta kada je tempo igre pao, Islanđani su imali značajnu priliku nakon centaršuta s lijeve strane glavom je šutirao Gudmundsson, ali je lopta otišla pored gola. Gosti su jako rijetko prelazili centar igrališta i skoro da nisu mogli doći do odbrane Bosne i Hercegovine.

To se dokazalo u 40. minuti kada Rade Krunić odlučuje ovjeriti vodstvo pogađajući za 2:0. Dedić je još jednom probio po desnoj strani, ubacio je i na kraju se lopta odbila do veznjaka Milana, koji pogađa za 2:0.

Dvanaesti igrač se uključio aktivno u igru skandirajući imena zaslužnih za gol i tako je do samog kraja reprezentacija BiH pravila pritisak na goste. Na odmor se otišlo sa rezultatom 2:0.

drugom poluvremenu naši reprezentativci igru su pokušavali smiriti kako bi sačuvali rezultat. Očekivano, gosti su u nekoliko navrata zaprijetili no odbrana Bosne i Hercegovine nije popustila.

Gosti su kontrolirali igru sve do 64. minute kada je Amar Dedić pogodio za 3:0. Ušao je s desne strane u sredinu, a nakon toga fantastično pogodio lijevom nogom. Razoran udarac, neodbranjivo za golmana Islanda.

Trener gostiju pokušao je sa izmjenama postići prednost u nadi da će rezultat u posljednjih nekoliko minuta smanjiti prednost Bosne i Hercegovine.

Sjajna igra Zmajeva večeras na Bilinom Polju u Zenici, zaslužena pobjeda!