Tessa Worley zablistala u veleslalomu u Lenzerheideu

Skijanje

Tesa u cilju

Francuska skijašica Tessa Worley pobjednica je veleslaloma Svjetskog kupa koji se ove nedjelje vozio u švicarskom Lenzerheideu.

Nakon prve vožnje 32-godišnja Worley je bila na trećem mjestu, iza Shiffrin i Hector, ali je odlično odvozila drugu vožnju (drugo najbolje vrijeme) te je na kraju ostvarila svoju šesnaestu pobjedu u karijeri. Svih je 16 ostvarila u veleslalomu.

S obzirom da je Šveđanka Sara Hector skliznula s prve na treću poziciju u ovom veleslalomu pojačala se drama u borbi za osvajanje malog veleslalomskog Kristalnog globusa. Vodi i dalje Hector s 522 boda, no druga Worley sada ima 467 i također se s pravom nada da će na kraju sezone biti najbolja.

Federica u vožnji/ osvojila drugo mjesto
Sara-Hector u vožnji/treće mjesto

Najbrže vrijeme druge vožnje imala je Talijanka Brignone koja je na kraju osvojila drugo mjesto u utrci. Amerikanka Shiffrin je, pak, završila četvrta, ali vodi u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa. Ima 1156 bodova, dok je druga Slovakinja Vlhova s 1039 bodova.

Staza Svjetskog kupa za žene sada se seli u domovinu Sare Hector, u Švedsku na veleslalom i slalom sljedećeg vikenda u Areu. Sezona se završava sedmicom finala Svjetskog prvenstva u susjednim francuskim ljetovalištima Courchevel i Meribel.