Švajcarska skijašica Jasmine Flury osvojila je zlatnu medalju u spustu

Skijanje

Jasmine Flury

Nova svjetska prvakinja u spustu postala 29-godišnja Švicarka Jasmine Flury koja je stazu "Roc de Fer" u Meribelu (Francuska) prošla za 1:28.03 sekundi te sa startnim brojem dva postavila rezultat koji nije uspjela nadmašiti nijedna skijašica.

Jasmine Flury do sada u karijeri nije imala pobjedu u spustu u Svjetskom kupu. Jednom je trijumfovala u superveleslalomu, u decembru 2017. u St. Moritzu. Prije godinu dana je u Garmisch-Partenkirchenu bila druga u spustu, što joj je još jedino penjanje na pobjedničko postolje u Svjetskom kupu.

Veliko iznenađenje priredila je i Austrijanka Nina Ortlieb, koja je osvojila srebro, a za pobjednicom je zaostala samo za četiri stotinke (+0.04).

Nina Ortlieb

Status favortkinje u ovoj utrci  uspjela je opravdati samo braniteljica naslova iz Cortine 2021.  aktualna olimpijska pobjednica u spustu Corinne Suter. Ona je sa zaostatkom od 12 stotinki osvojila bronzanu medalju  i tako popunila kolekciju medalja sa SP-a u ovoj disciplini. Da se potsjetimo Corinne  je 2019. u švedskom Areu bila srebrena.

Favorit današnje utrke Sofia Goggia nagazila je pretposljednja vrata i naknadnom odlukom sudija bila diskvalificikovana. Ali ionako ne bi bila među osvjačicama medalja jer je u tom trenutku kroz cilj prošla kao četvrta. Bivša dvostruka svjetska prvakinja u spustu Slovenka Ilka Štuhec je previše zaostala u gornjem dijelu staze i na kraju osvojila šesto mjesto  sa zaostakom +0.42. Još jedan favotit današnje utrke  Švicarka Lari Gut-Behrami završila je na devetom mjestu sa zaostatkom +0.71.

Pobjednice

Elvedina Muzaferija je utrku spusta u Meribelu završila je na 20. mjestu te još jednom pokazala da je u posljednje vrijeme u vrlo dobroj formi. Utrku je završila sa vremenom od 1:29:94, i zaostala je +1.91  sporije od pobjednice Jasmine Flury.