Šest poena Jusufa Nurkića u porazu Portlanda od Miami Heata

Protekle noći odigrano je deset susreta na parketima košarkaške NBA lige.

Jusuf Nurkić šest poena
Izvor: Reuters/Craig Mitchelldyer-USA TODAY Sports

Portland Trail Blazersi našeg Jusufa Nurkića poraženi su na domaćem terenu od Miami Heata rezultatom 107:98.

Bh. reprezentativac je na terenu proveo nešto više od 22 minute i za to vrijeme postigao 6 poena, dodao 9 skokova i 4 asistencije.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Bam Adebayo sa 22 postignuta poena, dok je 20 dodao Jimmy Butler. C.J. McCollum i Norman Powell su za Portland postigli po 17 koševa. San Antonio Spursi su u gostima savladali Dallas Maverickse rezultatom 119:117. Gostujući tim do pobjede je vodio DeMar DeRozan sa 33 postignuta poena.

Sjajnu partiju za Dallas pružio je Kristaps Porzingis koji je upisao double-double učinak od 31 poena i 15 skokova.

Luka Dončić je pružio još jednu dobru partiju i za 35 minuta provedenih na terenu postigao 29 poena.

Orlando Magic je kod kuće pretrpio težak poraz od Milwaukee Bucksa rezultatom 124:87.

Najefikasniji u timu Milwaukeeja bio je Khris Middleton sa 21 ubačenim poenom, dok je isti učinak za Orlando imao Mohmaed Bamba.