Portland izgubio od najslabijeg tima lige, poraz i Clippersa

Košarkaši Portland Trail Blazersa izgubili su od Minnesote u sinošnjem meču NBA lige. Završni rezultat bio je 114:112, što je za tim u kojem igra naš Jusuf Nurkić 16. poraz u ovoj sezoni.

Nakon prvih 12 minuta Minnesota je imala blagu prednost od 24:20. Do poluvremena je Portland zaigrao nešto bolje i na pauzu se otišlo s prednošću Trail Blazersa od dva razlike. Bilo je 49:47.

U trećoj dionici Minnesota opet dolazi do preokreta i vodstva, a u na kraju meča više sreće i koncentracije imali su upravo domaći košarkaši koji su na kraju slavili rezultatom 114:112.

Najefikasniji igrač meča bio je Lillard koji je ubacio 38 poena, dok se u pobjedničkom timu istakao Edwards sa 34 ubačena poena.

Boston je kao gost slavio protiv Houstona rezultatom 134:107, a njih je do pobjede nosio Brown koji je ubacio 24 poena i Tatum koji je meč završio sa 23 ubačena poena.

Iznanađujući poraz doživjeli su košarkaši LA Clippersa koji su sa 135:115 izgubili od New Orleansa u gostima, a Pelicanse je do pobjede nosio Williamson koji je ubacio 27 poena.

U ostalim mečevima, Miami je slavio protiv Orlanda sa 102:97, Atlanta je bila bolje od Clevelanda sa 100:82, dok je Chicago na svom terenu pobijedio Toronto sa 118:95.Oklahoma je na svom terenu bila bolja od Memphisa rezultatom 128:122, Golden State je slavio protiv Utah sa 131:119, dok je Philadelphia bila bolja od San Antonija s 134:99.

Izvor: klix.ba