Lana Pudar 23. u kvalifikacijama na 50 metara delfin na Svjetskom prvenstvu (VIDEO)

Ponos BiH

Lana Pudar
Foto Fena

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar je zauzela 23. mjesto u kvalifikacijama u utrci na 50 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u malim bazenima u Dubaiju.

Pudar je dionicu preplivala za 26.37 sekundi, što joj je bilo dovoljno za 23. mjesto. No, to joj nije bilo dovoljno za plasman u polufinale.

Od 66 prijavljenih takmičarki Lana je završila u prvoj trećini, a u polufinale se plasiralo 16 najboljih takmičarki. Mostarsku plivačicu je od polufinala dijelilo 55 stotinki.

Najbrža u kvalifikacijama je bila ponajbolja plivačica svijeta Sarah Sjöström koja je ostvarila bolje vrijeme od Lane za 1.45 sekundi.

Podsjetimo, Pudar je jučer u disciplini 200 metara delfin osvojila historijsku bronzanu medalju za Bosnu i Hercegovinu, a nju u ponedjeljak ujutro očekuje nastup u kvalifikacijama na 100 metara delfin.