Peking: Emir Lokmić ostao bez plasmana u veleslalomu, Odermatt uzeo zlato

Olimpijske igre

Švicarac Marco Odermatt uzeo je veleslalomsko zlato na ZOI u Pekingu.

Bh. skijaš Emir Lokmić je nastupio u disciplini veleslalom na Olimpijskim igrama u Pekingu, ali nažalost nije uspio završiti drugu vožnju.

Novi olimpijski pobjednik u muškom veleslalomu Švicarac je Marco Odermatt. Najbolji veleslalomaš ove sezone potvrdio je dominaciju ovom disciplinom, obranio je prvo mjesto iz prve vožnje i uzeo je zlato.

Na teškim uvjetima na stazi s mnogo snijega koji je dosta padao, pa i odgodio drugu vožnju 24-godišnji Odermatt je na svojim prvim ZOI imao prvo vrijeme prve i drugo vrijeme druge vožnje, što je bilo dovoljno za zlato.

Srebro je uzeo sjajni Slovenac Žan Kranjec koji je u drugoj vožnji pokorio konkurenciju, prvog pratitelja ostavio iza sebe 59 stotinki u drugom dijelu, a ukupno se popeo za šest mjesta s 19 stotinki zaostatka.

Broncu je uzeo Mathieu Faivre s čak sekundom i 34 stotinke zaostatka za Odermattom, a "izvisio" je četvrti River Radamus sa sekundom i 60 slabijim vremenom.

Što se Emira Lokmića, svoju prvu vožnju je završio s vremenom 1:08.00 i zauzeo vrlo dobro 29. mjesto. Teška i zaleđena staza onemogućila ga je da i na kraju ostvari dobar plasman, te je već na startu druge vožnje pao.

Lokmića već za tri dana očekuje nastup u slalomu.

ZOI, veleslalom:
1. Marco Odermatt (Švi)
2. Žan Kranjec (Slo) +0.19
3. Mathieu Faivre (Fra) +1.34
4. River Radamus (SAD) +1.60
5. Thibaut Favrot (Fra) +1.69

Pratite nas na Facebook akter.ba - Peking: Emir Lokmić ostao bez plasmana u veleslalomu, Odermatt uzeo zlato