Đoković savladao Berrettinija: Ostala su mu još samo dva koraka do historije

Đoković preokretom savladao Berrettinija, ostala su mu još samo dva koraka do historije

Prvi teniser svijeta Novak Đoković slavio je protiv Mattee Berrettinija (8. ATP) rezultatom 3:1, po setovima 5:7, 6:2, 6:2 i 6:3, i tako prošao u polufinale US Opena.

Na čak četiri od pet mečeva na ovogodišnjem US Openu Đoković je izgubio prvi set. Tako je bilo i protiv Berrettinija, koji je bio i najteža prepreka za srbijanskog tenisera u dosadašnjem žrijebu posljednjeg Grand Slam turnira u sezoni.

U prvom setu bilo je break lopti na obje strane, ali su igrači čuvali svoj servis sve do produženog dijela seta. Pri rezultatu 5:5 Italijan oduzima servis protivniku i rezultatom 7:5 privodi prvi dio igre kraju.

Nastavak donosi buđenje srbijanskog tenisera i mnogo bolju igru koja se vidjela i na rezultatu. Uslijedila su dva gotovo preslikana seta u kojima je Đoković s po dva breaka prednosti došao do preokreta (6:2 i 6:2).

U četvrtom setu prvi teniser svijeta startuje odlično i dolazi do 3:0. To je bilo nedostižno za osmog igrača svijeta i tako je Đoković prošao u polufinale.

Asocijacija teniskih profesionalaca (ATP) na sjajan način napravila je izvještaj o pobjedi Đokovića.

"Uzmite mu set na vlastitu odgovornost", naveli su iz ATP-a aludirajući na činjenicu da je na četiri od pet mečeva Đoković izgubio prvi set, a onda "razbio" rivala u nastavku.

U polufinalu ga čeka još jedna nezgodna prepreka. Riječ je o četvrtom igraču svijeta Alexanderu Zverevu. Njemački teniser je u tri seta izbacio Lloyda Harrisa.

Đokoviću su tako ostala još samo dva koraka do ispisivanja historije. Srbijanski teniser ima šansu osvojiti "kalendarski Grand Slam", pošto je u 2021. godini osvojio tri najveća turnira. Eventualnom pobjedom na US Openu Đoković bi došao i do rekordnog 21. trofeja na Grand Slam turnirima.