Curry oborio Chamberlainov rekord: Partija iz snova

ezgif.com-gif-maker (9)

Pobjeda Golden State Warriorsa nad Denver Nuggetsima ima poseban značaj za jednog igrača! Stephen Curry je na ovoj utakmici postao igrač s najviše postignutih poena u historiji kluba.

Curry je bio izuzetno raspoložen za igru, istakao se kao najbolji igrač na ovoj utakmici, a ujedno je i predvodio svoj tim do pobjede. Meč je završen rezultatom 116:107.

Rekord Wilta Chamberlaina od 17.783 poena postignuta za Warriorse je oborio već u prvoj četvrtini, i to minut i 40 sekundi do kraja. U odličnom tempu je nastavio igrati ovaj susret, a na kraju je imao učinak od 53 postignuta poena, sedam skokova i četiri asistencije.

Tridesettrogodišnji Curry je bio sedmi pick na draftu 2009. godine. U proteklih 12 godina provedenih u Warriorsima je postavio nekoliko rekorda.

Iskreno, ovo je nevjerovatno. Ne znam koliko je godina Chamberlain igrao ovdje, ali je postigao mnogo poena. Očigledno je legenda cijele lige. Nevjerovatno je i što sam ovdje cijelu karijeru, što nosim dres Warriorsa. Drago mi je što u njegovo vrijeme nije bilo linije za tri poena, jer ne bih imao vremena da oborim rekord. Drago mi je što igram u ovoj eri - rekao je ranije Curry.

Izvor: klix.ba