Barselona pobijedila Uesku, Atletiko na samo četiri boda

U posljednjem susretu 27. kola La Lige Barselona je kod kuće savladala Uesku 4:1 i nastavila seriju odličnih rezultata.

Gotovo otpisani u većem dijelu javnosti, Barselona se pojavila kao ozbiljan kandidat za titulu. Odličnim rezultatima u ligi u potpunosti je iskoristila kikseve madridskih ekipa i prišla na samo četiri boda zaostatka lideru Atletiku.

Fantastičnu seriju Katalonci su nastavili na Kamp Nou protiv Ueske, došavši do 14. pobjede. Ne samo to, ovo je 12. pobjeda u posljednjih 13 ligaških mečeva, uz jedan nerješen rezultat. Posljednji poraz u ligi Barselona je doživjela prije tri mjeseca. Lionel Messi se izjednačio sa nekadašnjim saigračem Xavijem po broju utakmica za klub, i doveo je domaćina u vodstvo u 13. minuti. Na 2:0 rezultat je doveo Antoine Griezmann poslije sjajnog dodavanja u 35. minuti. Do poluvremena gosti su uspjeli da stvore sebi nadu u pozitivan rezultat.

Ipak, već u osmoj minuti drugog poluvremena Messi je sada u ulozi asistenta a strijelac je Mingesa za rezultat 3:1. Od tada ekipa Ronald Koemanpraktično je zatvorila meč i išla ka veoma važnoj pobjedi. Utakmicu na Kamp Nou zatvorio je Lionel Mesi drugim golom u 90. minutu

Barselona je izbila na drugo mjesto, preskočivši Real i sada ima 59 bodova. To je dva više od najvećeg rivala i četiri manje od lidera Atletika. Sva tri tima imaju isti broj utakmica, a Barseloni je do kraja ostalo da odigra sa oba madridska tima.

Izvor: sportklub.rs