Vincent Kriechmayr pobjednik spusta u Bormiju

Skijanje - muškarci

Vincent Kriechmayr pobjednik spusta u Bormio

Do druge pobjede ove sezone stigao je Austrijanac Vincent Kriechmayr koji je danas u spustu u Bormiju slavio ispred Jamesa Crawforda i Aleksandra KILDEa.

Nakon pobjede u spustu u Val Gardeni prije 13 dana, Vincent Kriechmayr danas je stigao do novog slavlja u istoj disciplini.

Austrijski skijaš najbrže je prošao između 39 vrata u Bormiju te u cilj ušao s vremenom 1:54.68. To mu je 14. pobjeda u karijeri, a prva u ovom talijanskom skijalištu.

Kriechmayr Vincent u voznji
Kriechmayr Vincent u cilju

Drugo mjesto osvojio je James Crawford koji je za pobjednikom zaostao 40 stotinki. Kanađaninu je to ukupno treće postolje u karijeri.

Crawford James drugo mjesto
Kilde Aleksander Aamodt trece mjesto

Mjesta na postolju kompletirao je Aleksander Aamodt Kilde koji je zaostao +0.68 sekunde.

Norvežanin drži prvo mjesto svjetskog kupa u poretku spustaša s 405 bodova. Drugi je Marco Odermatt koji je danas završio četvrti. Švicarac ima 306 bodova, dok mu se na 37 bodova minusa približio današnji pobjednik.