Ilka Štuhec pobjedila u spustu u Cortini d‘Ampezzo: Elvedina Muzaferija 28. mjesto

Skijanje

Ilka Stuhec prva

Stuhec ponovno na vrhu postolja.

Nakon što je prošlo više od četiri godine od posljednje pobjede u Svjetskom kupu, Slovenka Ilka Štuhec se u subotu konačno vratila na vrh postolja u Cortini d'Ampezzo.

Slovenka je slavila s vremenom 1:04.73, druga je bila Norvežanka Kasja Vickoff Lie sa 26 stotinki zaostatka (1:04.99), a treća Talijanka Elena Curtoni sa 34 stotinke sporijim vremenom od pobjednice (1:05.07).

Ilka Stuhec slavi u cilju
Ilka Stuhec u cilju
Ilka Stuhec startni broj osam

U poretku skijašica u spustu prva je Talijanka Sofia Goggia, koja danas nije završila utrku, sa 480 bodova, druga je Štuhec sa 372 boda, a treća Curtoni sa 278 bodova. U ukupnom poretku je Amerikanka Mikaela Shiffrin, danas sedma, sa 1.281 bodom, druga je Vlhova sa 796 bodova, treća je Gut Behrami sa 731 bodom.

Kajsa Vickhoff LIE drugo mjesto__
Elena Curtoni trece mjesto

Pobjednica od petka Sofia Goggia izgubila je kontrolu nad svojim skijama i tako nije ostvarila uspjeh u Cortini.

"To je stvarno bila pogreška", rekla je Goggia, ali je sretna što nije ozlijeđena. "Dobro je, možda nešto malo, ali ništa bitno."rekla je.

Sofia Goggia nakon pada
Mikaela danas sedmo mjesto

Lara Gut-Behrami završila je na četvrtom mjestu.

Naša Elvedina Muzaferija zauzela je 28. mjesto i tako osvojila 3 boda

Sa startne pozicije broj 34, Muzaferija je utrku završila na 28. mjestu. Iza sebe je ostavila 13 skijašica, dok njih sedam nije ni završilo utrku.

Elvedina je imala vrijeme 1:06,37 te je za pobjednicom zaostala 1,64 sekundu.

Ovo su našoj skijašici ujedno prvi bodovi u spustu nakon što je prethodno također tri boda osvojila u superveleslalomu.

U Cortini d'Ampezzo u nedjelju nastavlja se takmičenje u superveleslalomom u 11:30 sati po lokalnom vremenu.

Elvedina Muzaferija 28 mjesto u Cortini

Mikaela Shiffrin starta sa šeste pozicije, a Elvedina Muzaferija sa 47. pozicije.

Povezane vijesti: Sofia Goggia: Kraljica ove discipline vratila se u igru na najbolji način