SEVILLA JE OSVAJAČ LIGE EVROPE

u finalu UEFA Evropa lige

Fudbaleri Seville su u finalu UEFA Evropa lige na "Puškaš Areni" u Budimpešti nakon penala pobijedili Romu i osvojili titulu.

U regularnih 90 minuta igre bilo je 1:1.

Roma predvođena Joseom Mourinhom povela je u 35. minuti golom Paula Dybale na asistenciju Gianluca Mancinija, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Sevilla je u 55. minuti izjednačila na 1:1 autogolom Gianluce Mancinija.

Ekipa Rome je imala odličnu priliku u 82. minuti, ali je šut Andrea Belottija završio u korneru.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata pa su se igrali produžeci u kojima također nije bilo golova, te se prešlo na izvođenje penala.

Fudbaleri Seville bili su uspješniji u izvođenju penala sa 4:1 pa su na kraju slavili i osvojili Evropa ligu.

Veznjak Rome i reprezentacije Bosne i Hercegovine Benjamin Tahirović meč je gledao s klupe za rezervne igrače.

Ovo je Sevilli bio sedmi trofej UEFA Evropa lige.

Sevilla je u 55. minuti izjednačila na 1:1