Schmid okrunjeni prvak na Svjetskom prvenstvu u paralel veleslalomu

Skijanje

Schmid osvojio zlato

Alexander Schmid je pokazao sjajnu formu u Meribelu te uvjerljivo osvojio naslov svjetskog prvaka. U velikom finalu je Austrijanca Dominika Raschnera pobijedio u obje vožnje te slavio s ukupno 90 stotinki boljim vremenom.

Za 28-godišnjeg njemačkog skijaša ovo je prva pobjeda na velikim takmičenjima i prvo pojedinačno odličje. Do sada je u kolekciji medalja ima samo one iz ekipnog takmičenja u paralelnom veleslalomu: srebro s OI 2022. u Pekingu te broncu s prošlog SP-a u Cortini d'Ampezzo.

Pobjednik Alexander
Alexander Schmid u vožnji

Novom svjetskom doprvaku, 28-godišnjem Austrijancu Dominiku Raschneru, ovo je bio debitantski pojedinačni nastup na velikim takmičenjima, nakon što je dan prije debitirao u austrijskoj ekipi koja je u paralelnom veleslalomu osvojila četvrto mjesto.

Dominik Raschner drugo mjesto
Dominik u vožnji

U utrci za treće mjesto 26-godišnji Norvežanin Timon Haugan je za 19 stotinki nadmašio Austrijanca Adriana Pertla te tako došao do svoje treće medalje na velikim takmičenjima, ali prve u pojedinačnoj konkurenciji. Haugan je bio dio norveške ekipe koja je u utorak osvojila srebro u paralelnom veleslalomu, a prije godinu dana je učestvovao i u osvajanju bronce na ZOI u Pekingu.

Timon Haugan treće mjesto
Timon u vožjni
Maribel Francuska

Pratite nas na Facebook akter.ba - Schmid okrunjeni prvak na Svjetskom prvenstvu u paralel veleslalomu