Reprezentacija Ukrajine u produžecima prošla u četvrtfinale

Izvor: REUTERS/Paul Ellis

Reprezentacija Ukrajine u produžecima prošla u četvrtfinale - Utakmica je bila neizvjesna do samog kraja produžetaka kada je Artem Dovbyk postigao pogodak za konačnih 2:1 za Ukrajinu

Fudbalska reprezentacija Ukrajine plasirala se u četvrtfinale Evropskog fudbalskog prvenstva, pobijedivši reprezentaciju Švedske u posljednjoj utakmici osmine finala, javlja Anadolu Agency (AA).

Švedska i Ukrajina odmjerile snage na stadionu Hampden park u Glasgowu, a Ukrajina je slavila rezultatom 2:1.

Ukrajinu je u vodstvo doveo Oleksandr Zinchenko pogotkom u 27. minuti utakmice. Izjednačenje je Švedskoj donio Emil Forsberg pred sam kraj prvog poluvremena u 43. minuti. Ostatak regularnog toka utakmice protekao je bez pogodaka. Uslijedili su produžeci u kojima je švedski reprezentativac Marcus Danielson zbog naguravanja zaradio crveni karton.

Neizvjesno je bilo do samog kraja produžetaka, a Artem Dovbyk postigao je pogodak nakon 120. minute utakmice.

U meču koja je odigran u Londonu od 18 časova Engleska se pobjedom nad Njemačkom, rezultatom 2:0, plasirala u četvrtfinale.

U prethodnim mečevima u četvrtfinale EURO 2020 plasirale su se Danska, Italija, Češka, Belgija, Španija i Švajcarska.