Reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila na stadionu Bilino polje

Utakmica

Reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila večeras u Zenici na stadionu Bilino polje

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine sa minimalnih 1:0 slavila je sinoć u Zenici na stadionu Bilino polje u prijateljskoj utakmici sa Luksemburgom.

Na taj način prekinut je crni niz bh. selekcije od četiri vezana poraza.

Zmajevi su večeras bili bolji rival, što su uspjeli iskoristiti da dođu do pobjede, prve nakon oktobra prošle godine.

Prvo poluvrijeme

Izabranici Ivayla Peteva su već u prvoj minuti mogli doći do gola, ali je Smail Prevljak jako loše reagovao i šutirao slabo u golmana Morisa.

Petev odlučio je sinoć odmoriti Džeku pa je naš napadač utakmicu počeo na klupi za rezervne igrače.

Sve vrijeme publika, koju su mahom činila djeca, prizivala je njegov ulazak, što se i desilo sredinom drugog poluvremena.

Uslijedio je priod mirne igre, a gostujući čuvar mreže se istakao i u 28. minuti kada je odbranio nakon udarca Danilovića.

Pet minuta prije kraja prvog dijela Prevljak se ponovo našao u dobroj situaciji, no još jednom je loše postupio u završnici, a priliku nije iskoristio ni Gojak.

Na 15-minutni odmor se tako otišlo bez pogodaka, no u nastavku se mreža ipak zatresla. Strijelca nije teško pogoditi.

Džeko je prišao tribinama, dijelio autograme te se slikao s djecom koja su tako dobila vrijednu uspomenu s ove utakmice.

Pratite nas na Facebook akter.ba - Reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila na stadionu Bilino polje