PSG i Liverpool se vraćaju kući sa značajnom zalihom za revanš

Nogometaši PSG-a razbili su na Camp Nou u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka ekipu Barcelone rezultatom 4:1 te su tako napravili ogromnu prednost uoči revanša u Parizu.

Meč na Camp Nou je počeo vrhunski, vidjeli smo par odličnih prilika sa obje strane, da bi Messi pogodio u 27. minuti sa penala, koji je ruku na srce, bio diskutabilan.

Foto;YouTube

Samo 5 minuta kasnije počinje neobjašnjiv pad u igri Barcelone. Pogotovo je odbrana zakazala, a i pojavio se fantastični Mbappé. Postigao je pogodak u 32. minuti, da bi se na poluvrijeme otišlo rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu jako loša igra, kako u odbrani tako u veznom redu Barcelone. PSG koristi prilike i u 65. minuti Mbappé pogađa za 1:2.

Kean, 5 minuta kasnije, pogodio je za 3:1.

U 85. minuti, Mbappé stavlja tačku na utakmicu svojim 3. golom za 1:4. Na taj način zapečatio je sudbinu Katalonjaca u ovom meču.

Barceloni nije pomogao ni Miralem Pjanić, koji je dobio priliku u zadnjih 10 minuta utakmice.

Revanš između PSG i Barcelone igra se na Parku prinčeva u Parizu 10. marta.