Odermattova prva pobjeda na domaćem terenu

Marco Odermatt pobjednik na domaćem terenu

Odermatt briljirao i prvi put pobjedio u svojoj zemlji.

Pobjedu je odnio ove sezone u veleslalomu nedodirljivi Švicarac Marco Odermatt koji je "u svom dvorištu" odlično odradio prvu vožnju, u drugoj je također bio dobar i unatoč pogrešci na završnoj strmini, odnio je pobjedu.

Odermatt je slavio ispred Manuela Fellera s 48 stotinki prednosti dok je Alexis Pinturault završio kao treći.

Sve oči bile su uprte u švajcarsku raketu, Marco Odermatt, na današnjem GS u Adelbodenu. Ulazeći u trku, Odermatt je prethodno osvojio tri od četiri GS trke ove sezone, a kada nije pobedio, zauzeo je 2. mjesto. Svoju prvu vožnju završio je 0,31 sekundu ispred dvostrukog pobjednika Alexisa Pinturaulta (FRA) i 0,50 sekundi ispred Filipa Zubčića (CRO), koji je bio 2. na posljednje tri GS trke u Adelbodenu.

U drugoj vožnji, Odermatt je bio posljednji trkač dana koji se borio protiv Chuenisa i nije ga razočarao. Uz bučnu publiku koja ga je čekala na cilju, pomaknuo je granice na stazi i odnio pobjedu sa ukupnim vodstvom od 0,48 sekundi pred Austrijancem Manuelom Fellerom.

Počevši svoju prvu vožnju sa bib 11, Manuel Feller je danas napravio dvije zvjezdane vožnje kako bi osvojio svoj treći GS podijum u sezoni i svoj prvi GS podijum u Adelbodenu. Završio je ispred Francuza Alexisa Pinturaulta za 0,08 sekundi.

Nije često da se možete takmičiti u utrci Svjetskog kupa na svoj rođendan, a kamoli u svojoj zemlji, ali danas je to bio slučaj sa švicarskim skijašem Justinom Murisierom. Murisier je završio svoju prvu vožnju u zajedničkoj poziciji sa Loic Meillardom (SUI), međutim, stavio je sve svoje karte na sto u drugoj vožnji što mu je dovelo do 4. mjesta.

Nisu svi trkači imali te sreće, Luca de Aliprandini (ITA) je teško udario prolazeći kroz kapiju i na kraju se srušio. Ipak, prvi medicinski zaključci izgledaju pozitivno. Lucas Braaten (NOR) odlučio je da stane na pola svog prvog trčanja nakon što je osjetio opterećenje na koljenu. U drugoj vožnji Alexander Schmid (GER) nažalost nije uspio završiti svoju vožnju nakon što je promašio kapiju.

Utrka se nastavlja sutra na Chuenisu muškim slalomom koji počinje u 10:30 po srednjeevropskom vremenu.