Odermatt uvjerljivo slavio u veleslalomu u Meribel FRA

Rutinski i uvjerljivo stigao je Marco Odermatt do pete ovosezonske pobjede u veleslalomu. Švicarac je bio vodeći nakon prve vožnje, drugu je odradio također odlično i bez problema stigao do nove pobjede.

Odermatt je već ranije osigurao Veliki kristalni globus i Mali kristalni globus u veleslalomu, a ovdje je samo učvrstio svoju ovosezonsku dominaciju.

Drugo mjesto osvojio je Norvežanin Lucas Braathen dok mu društvo na postolju pravi i Švicarac Loic Meillard. Trećeplasirani iz prve vožnje, Justin Murisier, pao je na deveto mjesto.

Odermattu će u nedjelju biti uručen gigantski kristalni globus kao ukupni prvak nakon slaloma na kraju sezone, u kojem se ne utrkuje.

Njegov ukupan broj bodova od 1.639 je više od 450 ispred Aleksandra Aamodta Kildea, šampiona iz 2020/21. godine.

River Radamus je bio jedini Amerikanac koji se takmičio, završio je na 20. mjestu.