Nurkić pružio najbolju partiju od povratka na teren

ezgif.com-gif-maker

Košarkaši Charlotte Hornetsa pobijedili su Portland Trail Blazerse rezultatom 109:101. U redovima gostujućeg sastava najbolju partiju nakon oporavka od povrede i povratka na teren pružio je bh. igrač Jusuf Nurkić.

Domaći su već nakon prve četvrtine imali ogromnih 20 koševa prednosti (44:24). Nakon toga nije bilo povratka za oslabljeni Portland. U njihovim redovima nije igrao povrijeđeni Damian Lillard.

Terry Rozier je s 34 poena i deset asistencija predvodio Hornetse do trijumfa, a kod Portlanda je najefikasniji bio Carmelo Anthony s 24 poena. Jusuf Nurkić je na parketu proveo 24 minute i postigao je 12 poena, uz šest skokova, po dvije asistencije i blokade te jednu ukradenu loptu.

Od ostalih mečeva izdvaja se poraz Dallas Mavericksa na domaćem parketu od Sacramento Kingsa rezultatom 121:107, uprkos sjajnoj partiji Luke Dončića koji je ubacio 37 poena i ostvario osam skokova i četiri asistencije.