Nurkić odmarao, a sjajni George vodio Clipperse do pobjede protiv Blazersa,

Nurkić odmarao na klupi
Paul George (Foto: EPA-EFE)

Košarkaši Los Angeles Clippersa pobijedili su u Portlandu ekipu Trail Blazersa rezultatom 113:112 te su tako upisali 41. trijumf ove sezone u NBA ligi.

Od prve do posljednje minute utakmica je bila u egalu, što je sugerisalo da nas očekuje dramatična završnica. Prvo poluvrijeme je okončano sa samo četiri poena prednosti za Blazerse, a onda su Clippersi u drugom poluvremenu bili za nijansu bolji. Na kraju su u drami došli do preokreta te slavili pobjedu uz samo jedan poen razlike.

Sjajnu partiju odigrao je George s 33 poena i 11 skokova, a Morris je ubacio 16 poena. McCollum je postigao 28 poena za Blazerse, dok je Powell imao 23 ubačena poena.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je bio van tima, a navedeno je kako nije riječ o povredi, već o odmoru.

Clippersi su na trećem mjestu Zapadne konferencije NBA lige sa 41 pobjedom i 19 poraza, dok su Blazersi petoplasirani i imaju omjer 32-25.

Od sinoćnjih utakmica vrijedi izdvojiti pobjedu Atlanta Hawksa nad Orlando Magicom (112:96), dok su Brooklyn Netsi bili bolji od New Orleans Pelicansa (134:129).

Izvor: Klix.ba