Nurkić i društvo se oprostili od play-offa: Denver na krilima Jokića prošao dalje

Nuggetsi slavili sa 4:2 u seriji

Košarkaši Denver Nuggetsa uspjeli su sinoć poraziti Portland Trail Blazerse sa 126:115. Plasirali su se dalje jer su slavili sa 4:2 u ovoj seriji.

Denver i Portland su odigrali zaista fantastičnu seriju, a na kraju su Nuggetsi prošli dalje s ukupnih 4:2. Košarkaši Portlanda su bolje otvorili utakmicu i nakon prve dionice vodili su sa 33:29. Trail Blazersi nastavili su čuvati prednost i u drugoj četvrtini i činilo se da bi mogli izjednačiti u ovoj seriji.

Portland je nakon prvog poluvremena vodio sa 68:61, ali Denver je u nastavku utakmice uspio da preokrene stvari u svoju korist.

Nuggetsi su u trećoj dionici uspjeli da smanje prednost, ali su utakmicu prelomili u posljednjoj četvrtini. Denver je posljednju četvrtinu dobio sa 28:14 i iskoristio veoma lošu igru Portlanda, te su na kraju slavili sa 125:115.

Za Denver je ovo bila četvrta pobjeda u seriji protiv Portlanda. Plasirali su se dalje, dok su se Trail Blazersi od play-offa oprostili već u prvoj seriji doigravanja.

Denver je do nove pobjede vodio ponovo sjajni Nikola Jokić koji je sinoćnji meč završio sa 36 poena, osam skokova i šest asistencija. U njegovoj ekipi istakao se još Porter Jr. sa 26 poena, pet skokova i četiri asistencije.

Kod Portlanda tradicionalno najefikasniji bio je Damian Lillard koji je sinoć ubacio 28 poena, te je dodao još 13 asistencija i pet skokova.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na parketu je proveo više 33 minute, te je uspio da upiše 13 poena, sedam skokova i dvije asistencije.

Treba dodati da će Denver u polufinalu Zapadne konferencije igrati protiv Phoenix Sunsa koji su napravili veliko iznenađenje i izbacili su aktuelne NBA prvake LA Lakerse.

Izvor: sportsport.ba