Minimalni poraz Zmajeva na Grbavici od Francuza

Fudbalska reprezentacije Bosne i Hercegovine doživjela je minimalni poraz na večerašnjoj utakmici protiv Francuske. Selekcija Francuske izborila je pobjedu na Grbavici, te završila meč rezultatom 1:0. Zmajevi su pružili odličan otpor i pokazali da se mogu namučiti aktuelne svjetske prvake.

Prvo poluvrijeme odigrali su i više nego dobro, te su imali dobre šanse ispred gola protivnika. Francuzi su prvi udarac uputili s distance u 10. minuti. Šutirao je Coman, ali je lopta prošla pored gola. Do kraja prvog poluvremena gosti su vršili pritisak, ali poprilično sporo.

Naša reprezentacija bila je borbena i uigrana. Najbolju šansu imali smo u 24. minuti. Todorović je šutirao s dvadesetak metara, ali bez uspjeha.

BiH - Francuska 0:1 (Foto: T. S./Klix.ba)

Francuska se za šansu jedva izborila u drugom poluvremenu. Do nje je došlo u 60. minuti. Gol je zabio Griezmann glavom i doveo Francuze u prednost. Zmajevi su se borili do samog kraja, te su pokušali da izvuku izjednačenje. Imali su dobrih napada, ali smo dobili minimalni poraz.

Kvalifikacije nastavljaju 01. septembra. U prvom susretu igramo s Francuskom na gostovanju, a prije toga nas očekuju dva prijateljska meča s Crnom Gorom i sa selekcijom Danske.