Filadelfija slavila u Los Anđelesu na krilima Hardena i Embida

LOS ANĐELESU

Sjajni Džejms Harden upisao je 29 poena uz čak 15 skokova i sedam asistencija

Košarkaši Filadelfije ubjedljivo su na gostovanju pobijedili Los Anđeles Kliperse rezultatom 122:97, uz sjajnu partiju Embida.

Siksersi su utakmicu na svoju stranu potpuno usmjerili već u prvoj četvrtini nakon koje su stvorili prednost od 16 poena (35:19).

Džoel Embid (Joel Embiid) je ubacio 27 poena uz 10 skokova, dok je Džejms Harden (James Harden) upisao 29 poena uz čak 15 skokova i sedam asistencija. Prvi strijelac domaćeg sastava bio je Amir Kofi (Coffey) s 21 poenom.

Majami je u mini-krizi i upisao je treći poraz u nizu, ovog puta od Njujorka koji je slavio na Floridi 111:103.

Domaćin je vodio cijelu utakmicu, ali sve se okrenulo u posljednjoj četvrtini koju su gosti dobili s čak 38:15. Najbolji strijelac Niksa bio je Imanuel Kvikli (Immanuel Quickley) s 23 poena, Džimi Batler (Jimmy Butler) je za Majami ubacio 30 poena uz po sedam skokova i asistencija.

Treći poraz su upisali košarkaši Juta Džeza.

Šarlot je slavio protv Džezera 107:101 uz veoma dobru predstavu Majlsa Bridžisa (Miles Bridges) koji je ubacio 26 poena uz 11 skokova. Na drugoj strani Donovan Mičel (Donovan Mitchell) je vodio Jutu s 26 poena i sedam asistencija.

Rezultati NBA lige: Šarlot – Juta 107:101, Detroit – Vašington 97:100, Majami – Njujork 103:111,  Portland – Hjuston 106:125, Atlanta - Golden Stejt 121:110, Minesota - Dalas 116:95, Portland - Hjuston 106:125, LA Klipers - Filadelfija 97:122.