Ozlem Arslan, nastavnica vjeronauke koja predaje a u jednoj osnovnoj školi u Ankari, prije tri godine je, na njivi svoga oca, započela uzgoj kokoški. Sada ima svoju farmu u kojoj se brine o 1.500 peradi.
Tridesetogodišnja nastavnica Ozlem, tražeći domaća jaja za svog četverogodišnjeg sina, vidjela je kako porodica jednog njenog učenika uzgaja kokoške, pa se i sama odlučila o tome istraživati.
Nedugo zatim, svoj posao je započela sa deset kokoški a vremenom taj broj je porastao i na 1.500. Osim toha, Ozlem je počela uzgajati voće i povrće a očevu njivu pretvorila je u farmu.
Nastavnica kaže kako većinu vremena provodi na farmi, sa svojim djetetom.
– Vremenom sam se počela pitati, zašto se ne bavimo ovim poslom? Onda se moj posao, kako je vrijeme prolazilo povećavao, i sada imam 1.500 kokoši. Prodajem na veleprodaji i maloprodaji, kaže nastavnica Ozlem.
Dodala je i da je u ljetnom periodu, kada sve pozeleni, posebno lijepo skupljati jaja. Preporučila i je drugima da se bave proizvodnjom, makar to bio i jedan cvijet, jer proizvodnja, kako ona kaže svakom pruža poseban osjećaj.
– Posebno u ovom periodu pandemije, ljudi, umjesto da borave u četiri zida, žele da udahnu čist vazduh. Ova farma je nama dobro došla, kazala je nastavnica Ozlem.
Tridesetogodišnjakinja je rekla da povrće koje uzgajaju koriste u svojoj kuhinji, a da zimi prave turšiju, i zimnicu.
Pročitaj više: Suncokret – biljka koja donosi svjetlo i radost u svaki vrt
Izvor: balkannews.ba