Elvedina Muzaferija osvojila sjajno 21. mjesto u spustu: Ester Ledecka na prvom mjestu

Skijanje

Naša Elvedina Muzaferija pokazala je izuzetnu spremnost na današnjoj utrci u spustu u Švicarskoj. Osvojila je 21. mjesto i 10 bodova.

Bila je ispred favorizovanih Julije Pleshkove, Ariane Raedler, Jasmine Flury.

Elvedina Muzaferija na stazi

Na stazi su bile i olimpijske takmičarke Petra Vlhova iz Slovačke, Lara Gut-Behrami iz Švicarske i Federica Brignone iz Italije.

Lara Gut Behrami na startu staze u Crans-Montana u Valaisu, Švicarska

Trostruka olimpijska šampionka Ester Ledecka pobjedila je u prvoj od dvije vožnje spusta u Kran Montani u Švajcarskoj.

Pobjednica Ester Ledecka

Višebojka Ledecka je po drugi put nakon 2018. osvojila zlato u paralelnom veleslalomu snoubordera u Pekingu. S druge strane, nije uspjela da ponovi svoju senzacionalnu pobjedu u superveleslalomu alpskih skijaša u Pyeongchangu. .

Ester Ledecka
Pobjednice: Ester Ledecka, Ragnhild Mowinckel, Cornelije Hütter

26-godišnja Čehinja proslavila je treću pobjedu u Svjetskom kupu u alpskom skijanju od Ragnhild Mowinckel (+0,21 sekundu) i Cornelije Hütter iz Austrije (+0,42). Nakon pada na treningu u petak, Kira Weidle je odlučila da ne skija u subotu.