Đoković osvojio Wimbledon – korak bliže historiji

Đoković osvojio Wimbledon - korak bliže historiji

Izjednačio se sa Federerom i Nadalom

U finalu ovogodišnjeg Wimbledon-a snage su odmjerili prvi reket svijeta Novak Đoković iz Srbije i odlični Italijan Matteo Berrettini.

Konačan rezultat meča glasio je 3:1 za Đokovića. Po setovima rezultat se kretao 6:7, 6:4, 6:4, 6:3.

Prvi set ponudio je sjajan tenis. Đoković je imao početno vodstvo, brejk prednosti, ali Berrettini se vraća u set i odvodi ga u tie brek. U tie breaku, teniser iz Italije imao je više koncentracije u sjajnoj borbi i slavio sa 4:7 za konačnih 6:7 u prvom setu.

Đoković je u drugom setu krenuo silovito. Poveo je sa 4:0, Berrettini se na momente vraća u set. Treniser iz Srbije rutinski privodi set kraju sa 6:4 i poravnanje na 1:1.

U trećem setu oba tenisera nastavila su sa sjajnom igrom. Đoković je set otvorio brejkom, Berrettini je imao priliku da vrati set u egal, ali prvi reket svijeta je opet u završnici seta bio skocnetrisan kao i u drugom setu i treći set privodi kraju sa 6:4 i vodstvo od 2:1 u setovima.

Četvrti set je donio veliku borbu do rezultata 3:3. Tada Đoković sjajnim gejmom pravi brejk, okreće set na svoj u stranu za konačnih

Za Đokovića je ovo bila šesta titula na Wimbledon-u i ukupno 20. Grand slam titula i tako se izjednačio sa Rafaelom Nadalom i Rogerom FedereRoger Federer ispao u drugom kolu turnira u Halleurom. Teniseru iz Srbije treba još jedna Grand slam titula da dodđe do broja 21, izdvoji se na vrhu i ispiše nove historijske stranice tenisa. Tu će priliku imati već za dva mjeseca kada je na rasporedu četvrti Grand slam sezone US Open, kojeg je Đoković u karijeri osvojio tri puta.