CITY SAVLADAO REAL MADRID I ZAKAZO FINALE S INTEROM

Manchester City - Real Madrid 4:0 (5:1)

U revanš meču polufinala Lige prvaka na Etihadu večeras je Manchester City razbio Real Madrid rezultatom 4:0 i plasirao se u finale Lige šampiona.

Prvi susret između ovih ekipa, odigran u Madridu, završio je 1:1, a večeras su Englezi pokazali snagu.

Od starta su krenuli agresivno, a več u 23. minuti su stigli do vodstva. Strijelac je bio Bernardo Silva. Lijepo je City izigrao Realovu odbranu, De Bruyne je dodao do Silve, a on se na desnoj strani izvukao na šut i silovitim udarcem u bliži ugao savladao Courtoisa.

U 35. minuti Real je mogao do izjednačenje, ali prečka spašava City! Fantastičan udarac Kroosa s otprilike 25 metara odsjeo je na okviru gola.

U 37. minuti bilo je 2:0. Drugi gol postigao je Silva. Brza akcija po lijevoj strani, Gundogan je pucao, a lopta se od bloka odbila ravno na glavu Silve, koji je preciznim udarcem povećao vodstvo domaćih.

U drugom poluvremnu ista meta isto odstojanje. U 73. minuti velika prilika za City! Krasna akcija, Gundogan je petom dodao Haalandu i izbacio ga jedan na jedan sa Courtoisom. Ipak, Haalandov pokušaj odbranio je Realov golman, a lopta se zatim od prečke odbila u korner.

U 76. minuti City je vodio 3:0. Autogol je postigao Eder Militao. De Bruyne je ubacio iz slobodnog udarca, Akanji glavom dodirnu loptu, a Militao ju je skrenuo u vlastitu mrežu.

U 83. minuti velika šansa za Real! Benzema je prvo bio ispred Edersona, ali ga je driblao i otišao previše u stranu, da bi nakon toga Ceballos šutirao, no golman Građana je odbranio.

City je u finišu, u sudijskoj nadoknadi, postigao i četvrti pogodak. Strijelac je bio Julian Alvarez. Foden ga je izbacio jedan na jedan s Courtoisom, a Argentinac nije pogriješio za blamažu Reala.