Arsenal savladao Totenhem sa 2:1: Lamela bio u centru pažnje

Fudbaleri Arsenala uspjeli su nakon preokreta da savladaju Totenhem u 28. kolu Premijer lige sa 2:1, iako su "pijetlovi" poveli prelijepom akcijom Erika Lamele koji je i 15 minuta prije kraja meča isključen zbog nepotrebnog laktanja.

Lamela je bio u centru pažnje tokom većine duela. Argentinac je u 19. minutu ušao u igru umjesto povrijeđenog Sona i 14 minuta kasnije postigao vjerovatno najljepši gol koji ćemo vidjeti ove sezone, ne samo u engleskom prvenstvu, već u Europi.

Lamela pravi prekršaj za crveni karton

Nakon toga je igra Totenhema znantno pala i Arsenal je preuzeo inicijativu do kraja poluvremena. Minut prije pauze Edegard je uputio jedan udarac koji se odbio na putu do gola i skrenuo u nebranjeni dio mreže Uga Ljorisa.

Malo smo od šansi vidjeli u drugom poluvremenu. Ali sasvim dovoljno da sve krene na vodenicu "tobdžija".

Aleksandar Lakazet je u 64. minutu došao do izgledne prilike, promašio čitavu loptu, ali ga je u naletu Sančez pokupio i skrivio jedanaesterac.

Sam Francuz je preuzeo odgovornost i, ispostaviće se, donio sa bijele tačke konačnih 2:1.

Lamela je ponovo stupio na scenu u 76. minutu, ali ne više iz sjajnih razloga, pošto je bez neke velike potrebe udario Tirnija u lice laktom, iako ovaj nije ni bio toliko blizu. Sudija mu je pokazao drugi žuti i poslao u svlačionicu.

Do kraja smo vidjeli jednu šansu Harija Kejna koji je glavom smjestio loptu u mrežu, ali se nakon upućenog centaršuta našao u ofsajdu, a onda i stativa istog igrača iz slobodnog udarca.Totenhem je sve dalje od željene Lige šampiona. Sada već šest bodova od Čelsija koji drži četvrtu poziciju sa pet bodova i utakmicom više. Sa druge strane, Arsenal, ponekad sitnim, a ponekad i krupnim koracima gazi ka gornjem dijelu tabele, te se sada nalazi na diobi devetog mjesta sa Aston Vilom.

Pročitaj više: Dinamo protiv Tottenhama nije imao šanse: Izgubili rezultatom 2:0