Amel Tuka osvojio šesto mjesto na Dijamantskoj ligi u Štokholmu

Tuka pred večerašnje finale: Imam poseban motiv, s tribina će me bodriti jedan "mali navijač"

Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka je osvojio šesto mjesto u utrci na 800 metara na Dijamantskoj ligi u Štokholmu.

Tuka je ostvario vrijeme 1:44:94, što je za sekundu bilo lošije od pobjednika Fergusona Cheruiyota Roticha (1:43.84).

Drugo mjesto je osvojio Marco Arop (1:44.00), a treće Elliot Giles (1:44.05).

Ispred Tuke su završili i Adrian Ben i Isaiah Harris, a iza njega Andreas Kramer i Jamie Webb koji se povrijedio u posljednjih stotinjak metara i kroz cilj je prošao sa skoro 12 sekundi zaostatka za pobjednikom.

Zanimljivo, svi osim Tuke i Webba su postavili svoja najbolja vremena ove godine, a neki čak i najbolja vremena u karijeri.

Tuka, koji je tokom priprema za današnju utrku imao malih problema s povredom lijevog stopala, je i prije utrke izjavio kako će je iskoristiti kao što bolju pripremu za Olimpijske igre u Tokiju.

Tuka će u glavnom gradu Japana 31. jula učestvovati u kvalifikacijama. Polufinalne utrke su na rasporedu dan kasnije, a finale je 4. augusta.

Pratite nas na facebook akter.ba - Amel Tuka osvojio šesto mjesto na Dijamantskoj ligi u Štokholmu