Željezničar savladao Sarajevo u vrlo uzbudljivom derbiju na Grbavici

Derbi

Fudbaleri Željezničara pobijedili su Sarajevo 2:0 u derbi susretu 21. kola Premijer lige BiH koji je igran na Grbavici.

Uvod u derbi je, nažalost, bio najgori mogući.

Navijači dva kluba sukobili su se na terenu stadiona Grbavica 50-ak minuta prije utakmice. Policija je morala intervenisati, a prema informacijama jedan navijač je zadobio povrede i prevežen je u bolnicu.

Prvo poluvrijeme

Derbi je, kao i većina ih, počeo oprezno. Prvu šansu vidjeli smo tek u 27. minuti kada Suljić sjajno proigrava Varešanovića, a ovaj pogađa samo spoljni dio mreže.

Odmah na drugoj strani uzvraća Bekrić koji izlazi jedna na jedan s Dizdarevićem, ali gola nije bilo.

Samo minut kasnije, u 31. minuti, Željezničar je poveo. Nakon kornera sjajno je skočio i glavom pogodio Armin Hodžić za 1:0. Bio je to njegov prvijenac u plavom dresu.

Mnogo uzbuđenja je bilo i u finišu prvog dijela. Dupovac je u 45. minuti bio u šansi, ali ne pogađa glavom. Minut kasnije prijeti ponovo Hodžić i to nakon greške Pidre, ali ostalo je 1:0.

U posljednjim sekundama prvog dijela veliku glupost pravi Dupovac jer udara Štilića i sudac mu pokazuje crveni karton.

Drugo poluvrijeme

I drugo, kao prvo, poluvrijeme počelo je mirno. Prvu priliku vidjeli smo tek u 62. minuti kada Hebibović šutira, ali Bender mu brani.

Uslijedio je niz izmjena na obje strane i dosta prekida.

Pidro je pokušao za goste pred kraj meča, ali preko gola.

Sarajevo je u finišu na sve načine pokušavalo doći barem do boda, ali bezuspješno.

Umjesto toga, Željezničar je uspio potvrditi pobjedu i to u 89. minuti kada sjajno pogađa Ermin Zec

Željezničar je sada na petom mjestu sa 29 osvojenih bodova, dok Sarajevo ostaje četvrto sa dva boda više. (Radio Sarajevo)