Velež slavi pobjedu: Stigao na diobu drugog mjesta na tabeli

U prvom susretu 21. kola Premijer lige Velež je pobijedio Borac Banja Luku rezultatom 2:0. Poravnali su se s ekipama Željezničara i Širokog Brijega na drugom mjestu na tabeli.

Prvo poluvrijeme Rođeni su dominirali. U svom posjedu imali su mnogo više loptu, ali su teško stvarali nove šanse. Prvu šansu imao je stoper Zvonić u 17. minuti kada je iz deseterca šutirao. Nažalost lošta je prošla pored gola. Iz slobodnog udarca mreži je prijetio i Radović, ali šutiranje nije bilo precizno.

Međutim, prvo poluvrijeme nije završilo bez golova. U sudijskoj naknadi Velež biva u prednosti. Krilni fudbaler Rođenih matirao je Pavlovića za 1:0. Već u 50. minuti drugog poluvremena Cvijanović dovodi do rezultata 2:0. Šutirao je s vrha kaznenog prostora i lopta je završila u mreži Banjalučana.

(Foto: G. Š./klix.ba)

Velež je do kraja utakmice propustio još dvije čiste šanse preko Anđušića, a solidne prilike imali su i Vehabović i Zubanović. Nažalost, Borac je večeras bio vrlo slab.Bio je oslabljen za nekoliko prvotimaca. Iz tog razloga nije napravio nijednu ozbiljnu šansu i igra je bila vrlo blijeda.

Ovom pobjedom Velež je preskočio Borac i našao se na diobi drugog mjesta sa 37 bodova. Borac je petoplasirani i ima 35 bodova. Važno je napomenuti da je utakmicu na stadionu posmatrao i selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Ivaylo Petev.

Izvor: klix.ba