Velež nakon 33 godine izborio Evropu, Zrinjski ostao bez plasmana na međunarodnu scenu

Nogometaši Veleža pobijedili su kao gosti ekipu Mladosti DK rezultatom 1:0 u okviru 33. kola m:tel Premijer lige i osigurali su plasman u kvalifikacije Konferencijske lige. Rođeni će tako prvi put nakon 33 godine igrati na međunarodnoj sceni.

Već u 3. minuti Edo Vehabović je spektakularnim udarcem i golom s 20-ak metara odlučio pitanje pobjednika. Tako je nakon utakmice nastalo neopisivo slavlje igrača i navijača Veleža, koji su u velikom broju bodrili svoj tim s obližnjeg brežuljka.

Posljednji evropski nastup Rođeni su imali u sezoni 1988/89. Tada su eliminisani u osmini finala Kupa UEFA od škotskog Heartsa, a za Velež će to biti ukupno sedmi nastup u evropskim takmičenjima.

U Evropi prvi put nakon devet godina nećemo gledati Zrinjski koji je uprkos pobjedi u Banovićima protiv Tuzla Cityja 2:1 ostao na petom mjestu zbog slabijeg međusobnog skora od Širokog Brijega.

Mostarci su slavili pogocima Nemanje Bilbije koji je tako sa 17 golova ponio titulu najboljeg strijelca šampionata, ali do trijumfa je stigao i Široki Brijeg na gostovanju u Biljeljini protiv Radnika 2:0 i zadržao je četvrto mjesto.

Veliki trijumf Širokobriježanima donijeli su Stipe Jurić golom u 29. i Jure Obšivač pogotkom u 55. minuti.