Grand Slam turnir – Novak Đoković osvojio 19. naslov pobjednika

U finalu Roland Garrosa, Novak Đoković je savladao Grka Stefanosa Tsitsipasa sa 3:2 u setovima. Osim što je stigao do nove titule, trijumfom u Parizu povećao je i rekordnu zaradu ostvarenu tokom karijere.

Osvojio je 19. naslov pobjednika Grand Slam turnira. Kao nagradu za osvajanje Roland Garrosa najbolji teniser svijeta dobio je 1,4 miliona eura. Od nagradnih fondova na turnirima na kojima je nastupao do sada, inkasirao vrtoglavih 123.688.000 eura, te je ne računajući sponzore i sve ostale prihode najbogatiji teniser u historiji.

Na drugom mjestu se nalazi Roger Federer sa 107.512.000 eura. Treće mjesto zauzima Rafael Nadal sa zaradom od 103.165.000 eura.

Što se tiče teniserki, najviše je zaradila Amerikanka Serena Williams - 78.000.300 eura.

Novaku je to bio drugi naslov pobjednika pariškog Grand Slam turnira, koji je ranije osvojio 2016. godine. Đoković je prišao Rafaelu Nadalu i Rogeru Federeu na samo jednu osvojenu Grand Slam titulu zaostatka, budući da njih dvoje imaju po 20 najvećih teniskih trofeja.