Španjolska u dramatičnoj utakmici pobijedila Hrvatsku

Foto UEFA

Reprezentacija Španjolske je u dramatičnoj utakmici, nakon produžetaka, svladala Hrvatsku rezultatom 5:3 i plasirala su u četvrtfinale EURA.

Kako se i očekivalo Španjolska je dominirala u posjedu u prvih 45 minuta, ali do vodstva je došla Hrvatska u 20. minuti nakon velike pogreške španjolskog golmana. Pedri je gotovo sa sredine terena vratio loptu svom vrataru Unai Simonu, komu je lopta pobjegla preko noge i završila u golu.

Španjolska je do zasluženog izjednačenja stigla u 38. minuti kada je iskoristila izlazak Ante Rebića s terena. Dok je Rebić mijenjao kopačke, Pedri se ubacio u hrvatski kazneni prostor, vratio loptu za Josea Gayu čiji je prvi pokušaj blokirao Luka Modrić, no lopta se vratila do Gaye koji je još jednom ppokušao s vrha kaznenog prostora, taj je udarac obranio Livaković, no lopta se odbila na nogu Pabla Sarabije koji ju je neobranjivo zakucao pod gredu.

Hrvatska je u drugom poluvremenu stajala nešto bolje na terenu, ali su Španjolci došli do vodstva u 57. minuti preko Cesara Azpilicueta, koji je ubačaj Ferrana Torresa poslao glavom u mrežu Dominika Livakovića.

Do vodstva 3:1 Španjolci su došli u 77. minuti. Prilikom izvođenja slobodnog udarca sa svoje polovice Pau Torres je dugom dijagonalom pronašao Ferrana Torresa, koji se oslobodio Joška Gvardiol i pogodio iskosa.

Činilo se da je tim pogotkom utakmica riješena, ali ulazak Mislava Oršića donio je pozitivni pomak u hrvatskoj igri. Upravo je Oršić nakon velike gužve pred španjolskim golom uspio ugurati loptu u mrežu u 85. minuti, da bi nogometaš Dinama u drugoj minuti sudačke nadoknade preciznim ubačajem s lijeve strane pronašao Marija Pašalića koji je glavom pogodio za 3:3.

U produžetku Hrvatska je mogla do vodstva u 95. minuti. Ponovno je Orišić prošao po lijevoj strani, pronašao je u sredini Andreja Kramarića, koji je sa 6-7 metara pucao po sredini gola, a njegov šut obranio je Unai Simon.

Kazna je stigla 100. minuti. Dani Olmo je ubacio s desnog boka, Brekalo je pogrešno procijenio let lopte koja ga je preskočila i stigla do Morate koji je imao vremena i primiriti ju prije no što je svladao Livakovića.

Samo tri minute potom Olmo je još jednom pobjegao po desnoj strani, vidio utrčavanje Mikela Oyarzabala kojega je Brekalo "zaboravio", a Španjolac je pogodio za konačnih 5:3.