Shiffrin je zlatna u veleslalomu na Svjetskom Prvenstvu

Skijanje

Zlana medalja Mikaela Shiffrin (002)
Zlana medalja Mikaela Shiffrin

Amerikanka Mikaela Shiffrin napokon je osvojila zlatnu medalju u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju koje se održava u Courchavel-Meribel u Francuskoj.
Iza nje su ostali Italijanka Federica Brignone sa zaostatkom +0.12, na drugom mjestu, te Norvežanka Ragnhild Mowinckel, na trećem mjestu +0.22.
Shiffrin, trenutno vodeća skijašica u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa te srebrna iz ove discipline s posljednjeg Svjetskog prvenstva kojem je 2021 domaćin bila Cortina d'Ampezzo.

Mikaela Shiffrin u pobjedonosnoj voznji (002)

Prvo zlato u veleslalomu

Mikaela Shiffrin zlana medalja

AMERIČKA skijašica Shiffrin osvojila je zlatnu veleslalomsku medalju na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj.

Mikaela je bila najbrža nakon prve vožnje, a prvo mjesto zadržala je i u nastavku utrke čime je osvojila sedmu zlatnu medalju na svjetskim prvenstvima u karijeri. Dosad je imala četiri zlata u slalomu te po jedno u superveleslalomu i kombinaciji, a sada je svemu dodala i premijernu zlatnu medalju u veleslalomu.

Mikaela u cilju prva (002)
Federica Brignone srebro (002)

Prije dvije godine na Svjetskom prvenstvu je u veleslalomu izgubila zlato za dvije stotinke od Lare Gut-
Behrami te je ukupno imala dva srebra i jednu broncu na svjetskim prvenstvima u veleslalomu.

Federica Brignone u voznji

Danas je srebrnu medalju osvojila je Talijanka Federica Brignone, dok se broncom okitila Norvežanka Ragnhild Mowinckel.
Četvrta je bila Švicarka Lara Gut-Behrami, zlatna u ovoj disciplini prije dvije godine na prvenstvu u Cortini d'Ampezzo. Tragičarka utrke u četvrtak bila je 33-godišnja domaća skijašica Tessa Worley.

Ragnhild MOWINCKEL daje izjavu
Ragnhild MOWINCKEL bronca
Postolje
Federica i Ragnhild u cilju
Courchavel-Meribel u Francuskoj.

Francuskinja je bila druga nakon prve vožnje te je imala lijepu priliku za novu veliku medalju. No pala je u drugom dijelu druge vožnje. Tesa je ranije u karijeri dva puta bila svjetska prvakinja u ovoj disciplini.
Sutra u petak je na rasporedu veleslalom skijaša, prva vožnja poćinje u 10:00 i druga vožnja u 13:30.

Rezultat današnje utrke u alpskom skijanju, veleslalom skijašice:
1.Mikaela Shiffrin (SAD) 1:02.54
2.Federica Brignone (Ita) +0.12
3.Ragnhild Mowinckel (Nor) +0.22
4.Lara Gut-Behrami (Švi) +0.31
5.Marta Bassino (Ita) +0.80
6.Mina Fuerst Holtmann (Nor) +0.92