Pinturaul osvojio zlato u alpskoj kombinaciji u svom rodnom gradu Courchevelu

Skijanje

Alexis_PINTURAULT

Nakon što je prošao dvije teške godine nakon svoje trijumfalne sezone 2021., sve što je Alexisu Pinturaultu trebalo da se vrati na vrh postolja bile su dvije poznate udobnosti: njegov rodni grad i alpska kombinacija.

Pinturault je u utorak osvojio zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u disciplini višeboj na oduševljenje svojih obožavatelja u Courchevelu, odagnavši sve sumnje da je 31-godišnja francuska zvijezda prošla svoje najbolje vrijeme.

Vraćajući se u formu u kojoj je osvojio ukupni kristalni globus 2021., Pinturault je pobijedio na jutarnjoj superveleslalomskoj dionici i izdržao u teškom slalomu da bi završio ispred austrijskog para Marca Schwarza i Raphaela Haasera.

Alexis_PINTURAULT zlatna medalja
Marco_SCHWARZ drugo mjesto
Raphael_HAASER treci

"Nevjerojatno je, pogotovo nakon (njegovih muka na) početku zime, prilično je sjajan osjećaj biti ovdje," rekao je Pinturault, koji je ove sezone bio samo jednom na postolju Svjetskog kupa.

"Nadam se da ću uživati ​​jer je prije nekoliko mjeseci bilo prilično teško."

Schwarz je vodio u Pinturaultovom vremenu na prva tri međuodvojka, ali značajna pogreška u završnim zavojima promašila je za 0,10 sekundi i predala zlato Pinturault.

Pobjednuci u COURCHEVEL MERIBEL (FRA)
Pobjednici kombinacije svjetskog prvenstva

"Slalom je danas bio jako težak, pogotovo zadnji dio", rekao je Schwarz.

COURCHEVEL MERIBEL (FRA)
Kombinacija u COURCHEVEL MERIBEL (FRA)
Alexis_PINTURAULT prvak u kombinaciji
Zlana medalja za Francuza

"Bilo je jako tijesno i puno kombinacija. Imao sam malu grešku, ali to je dio igre i zadovoljan sam srebrnom medaljom."

Schwarzov timski kolega Haaser bio je iznenađujući osvajač brončane medalje na svom prvom svjetskom prvenstvu, izjednačivši se s brončanom medaljom svoje sestre Ricarde s ženske alpske kombinacije u ponedjeljak.

25-godišnji Austrijanac ima samo jedno pobjedničko postolje u Svjetskom kupu u karijeri, u superveleslalomu, a budući da nikada nije skijao slalom u Svjetskom kupu, razumljivo je da ga je zastrašila teška staza postavljena za tehničku dionicu utrke.