Nezapamćena nemoć Barcelone: BARCELONA – BAYERN 0:3 na startu Lige prvaka

BARCELONA - BAYERN 0:3 Nezapamćena nemoć Barcelone na startu Lige prvaka

Minhenski Bayern je u derbiju večerašnjeg programa 1. kola Lige prvaka na Camp Nou bez većih problema savladao Barcelonu, a bilo je ubjedljivih 0:3.

Momčad Juliana Naglesmanna došla je do bodova bez ikakvih problema, a koliko je Barcelona bila loša dovoljno govori činjenica da je bolje izgledala u onom katastrofalnom porazu 8:2 od Bayerna 2020. godine.

Bavarski tim je na ovaj način najavio novi napad na naslov šampiona Evrope, a već je jasno da Barcelona ove sezone nema šta da traži u borbi za trofej.

U vodstvo je Bayern doveo Thomas Muller u 33. minuti. Odigrao je Bayern lijepu akciju, Muller je šutirao s 20 metara, a lopta je zakačila nekog od igrača u bloku i prevarila Ter Stegena, te završila u mreži.

Nakon što su zabili gol, gosti su mudro čuvali loptu i kontrolirali susret i izgledali su kao da dominiraju protiv Mainza ili Augsburga, a ne na jednom od, barem nominalno, najtežih gostovanja u Europi. U 52. minuti Sane je prošetao kroz obranu Barcelone i došao na vrh peterca. Pucao je oko bloka i ne baš najbolje, ali je Ter Stegen još jednom nevjerojatnom reakcijom zadržao svoju momčad u igri.

No, ni on nije ništa mogao četiri minute kasnije. Odlični Musiala je sjajnim udarcem pogodio stativu, a lopta se odbila točno u korak Roberta Lewandowskog kojemu nije bilo teško gurnuti loptu u prazan gol. Ako je do tad iole izgledala kao nekakva momčad, Barca se potpuno raspala nakon drugoga gola Bavaraca koji su se do kraja susreta na trenutke i prešetavali po terenu čuvajući loptu i znajući da od domaćina ne prijeti nikakva opasnost.

Na 0:2 je u 56. minuti povisio Robert Lewandowski, koji je tako praktično i riješio pitanje pobjednika na ovom meču, javlja Scsport.ba

Bavarci su dominirali i u ostatku susreta, a fenomenalni poljski napadač pet minuta prije kraja stavlja “tačku na i”.

Prvo je Gnabry pogodio stativu, a lopta se odbila do Lewandowskog, koji vara jednog čuvara i zakucava loptu u mrežu za 0:3.