Nesvakidašnja scena: Ajaxov sakupljač lopti pogodio igrača Rome

b_210409003

Ajax je u prvom meču četvrtfinala Evropske lige izgubio od Rome na svom terenu rezultatom 2:1. Zanimljiva scena desila se u finišu utakmice, kada je dječak koji sakuplja lopte gađao i u prsa pogodio gostujućeg nogometaša Riccarda Calafiorija.

Davy Klaasen doveo je Ajax u prednost u prvom poluvremenu, prije nego što je Lorenzo Pellegrini poravnao sredinom drugog poluvremena. Trijumf Vučici osigurao je Ibanez u 87. minuti za veliku prednost u revanšu. Nakon drugog gola igrači Rome pokušavali su "ukrasti" što više vremena, ali to se nije svidjelo jednom od sakupljača lopte.

U trenutku kada je mladi Calafiori u sudijskoj nadoknadi išao ka lopti, želeći da izvede aut, dječak je malo jače bacio loptu prema njemu. Bila je to očigledna namjera da ga pogodi. U tome je uspio, a epilog svega bio je žuti karton za 18-godišnjeg igrača Rome zbog odugovlačenja, a koji je ipak na kraju imao više razloga za slavlje.

Izvor: klix.ba