Trendovi koje prate mlađe populacije sve su opasniji. Jedan takav primjer stiže nam i iz Tuzle. Javnost je zgrozila i zaprepastila scena dvije tinejdžerke koje su se našle na strmom krovu. U želji da naprave savrešnu selfie fotografiju, tri djevojčice su se izložile riziku. Ova jeziva scena obišla je region.
Na fotografiji koja kruži Facebookom jasno se vidi kako djevojčice stoje na strmom dijelu zgrade. Ova scena desila se u jednom tuzlanskom naselju Stupine. Ovaj nepromišljeni potez, doveo ih je u opasnost. Situacija je idealan primjer slijepog praćenja trendova. U razgovoru za portal klix.ba, tuzlanski sociolog Srđan Vukadinovića iskazao je svoju zabrinutost.
One smatraju da će to vjerovatno kod njih, ali i njihovih vršnjaka, biti stvar prestiža, te kvalitativni ktiretijum koji će ih u očima drugara podići mnogo više nego što su do tada bile - naveo je univerzitetski profesor.
Ovaj profesor istakao je da je cijela ova situacija rezultat jednog sistema urušenih vrijednosti.
Taj sistem vrijednosti nekada je kao stvar prestiža predstavljao uspjeh u školi, vannastavnim aktivnostima, kulturi, sportu ili muzici. Ali, po svoj prilici danas je on mnogo retrogradan i zapravo nije sistem vrijednosti već jedan prazni vakuum u koji ulazi sve i svašta i kada to sve postane surovije i pogubnije po život mnogo je interesantnije i dinamičnije istomišljenicima - kaže Vukadinović.
Kao savjet roditeljima nameće da više vremena provode sa svojom djecom. Mnogi smatraju da bi roditelji trebali biti ti koji imaju uvid u djelovanje njihove djece na društvenim mrežama. Također, mnogi su se složili da zabranjivanjem možemo stvoriti kontra efekat. Međutim, opreznost i uključenost u odrastavnje djeteta su neophodni. Kako su trendovi sve suroviji, mnogi mladi izlažu se situacijama koji mogu biti pogubni za njihov život. jeziva scena