Inter novom pobjedom protiv Milana (1:0) izborio finale Lige prvaka

EDIN DŽEKO U FINALU LIGE PRVAKA

U prošloj je utakmici Milan bio formalni domaćin, a Inter je pobijedio 2:0 uz jedan pogodak našeg Edina Džeke.

Dobra vijest za sastav Stefana Piolija je povratak Rafaela Leaa nakon povrede. Ipak, ni to nije bilo dovoljno Milanu da izbori plasman dalje, a meč je završen rezultatom 1:0 za Inter.

U početnim sastavima za Inter je igrao Edin Džeko, a za Milan Rade Krunić.

Milan je u 11. minuti imao veliku priliku. Brahim Diaz je dobio prizemnu loptu oko penala, pucao je po podu, no preslabo i uhvatio je tu loptu Onana u ruke.

Samo dvije minute poslije, velika prilika za Inter na drugoj strani! Dumfires je dao povratnu loptu za Barellu, koji snažno šutira s 15 metara, a Maignan refleksno brani njegov pokušaj. Imao je Milan i malo sreće u ovoj situaciji.

U 38. minuti Leao je došao u idealnu situaciju, sjurio se s lijeve strane prema golu u tranziciji, pucao je s desetak metara iskosa pored gola.

Minut poslije Džeko i Lautaro bili su u skoku, neko od njih preusmjerio je oštru loptu Calhanoglua prema Maignanovom golu, no golman Milana opet je refleksno odbranio taj pokušaj.

U nastavku je Milan bio nešto agresivniji, ali nije bilo pravih šansi. U 66. minuti Džeko je napustio teren, a zamijenio ga je Lukaku.

U 74. minuti sve je bilo riješeno. Lukaku se odlično zagradio i dao loptu na desnu stranu za Lautara, koji se oslobodio svog čuvara i s desetak metara pogodio bliži ugao Maignanovog gola.

Žute kartone u 81. minuti dobili su Lautaro, Krunić i Tomori nakon prekršaja Krunića na Calhanogluom. Došlo je nekoliko igrača obje ekipe i počelo se naguravati pa je Turpin morao intervenirati.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i Inter se plasirao u finale.

Finale Lige prvaka zakazano je za 10. juni u Istanbulu, a protivnik Intera bit će bolji iz dvomeča Manchester Cityja i Real Madrida.