Gol Borca za pobjedu protiv Zrinjskog izazvao burne reakcije i nove opravdane sumnje

Pogledajte situaciju

ezgif.com-gif-maker
Trenutak kada je Ćorić uposlio Vranješa i situacija gdje su gosti tražili ofsajd

Fudbaleri Borca ostvarili su izuzetno važnu pobjedu protiv Zrinjskog u borbi za titulu prvaka BiH. Međutim, meč u Banjoj Luci, koji je pripao domaćem timu rezultatom 2:1, opet je prošao u znaku sumnjivih sudijskih odluka. Jedna takva direktno je utjecala na konačan ishod.

Naime, Borac je do pobjede došao zahvaljujući golovima Vranješa u 14. i 42. minuti, dok je jedini pogodak za Zrinjski postigao Juranović u 22. minuti.

Ipak, drugi gol Borca izazvao je veliku pažnju u bh. javnosti. Posebno se to desilo na društvenim mrežama gdje kruži fotografija na kojoj se vidi da je kapiten Borca kod drugog gola bio u očiglednoj nedozvoljenoj poziciji.

Zbog TV prava portali ne smiju objavljivati videomaterijale s utakmice. Čak i da je to moguće, ova situacija vidjela bi se iz tek jednog ugla, iz kojeg je i napravljena fotografija. U ostalim prikazanim uglovima gotovo je nemoguće vidjeti gdje se u trenutku upućivanja lopte nalazio Vranješ.

Glavni sudija meča u Banjoj Luci bio je Luka Bilbija iz Prijedora. Pomoćnici su mu bili Radislav Kačavenda iz Gradiške te Arnel Novalić iz Doboj Istoka. U spomenutoj situaciji odluku je donio Kačavenda.

Trener Zrinjskog bio je izuzetno ljut nakon utakmice. Svoj bijes pokazao je tako što je javno rekao kako ništa nije vidio te da nema potrebe išta komentarisati, jer će biti kažnjen. Nakon toga je iz protesta odbio dati dodatnu izjavu za TV.

Nisam vidio ništa i neću ništa da komentarišem. Za sve što kažem bit ću kažnjen - rekao je Jakirović nakon meča u Banjoj Luci.

U narednom meču prvoplasirani Borac će igrati protiv Željezničara na Grbavici dok će Zrinjski igrati protiv Krupe na svom stadionu. Borac je trenutno na prvoj poziciji na tabeli sa 60 osvojenih bodova, dva više od Sarajeva.

Izvor: klix.ba