Goggia: Nova pobjeda u spustu u Cortini d’Ampezzo, Muzaferija 27. mjesto

Spust

Sofia Goggia pobjednica u spustu

Najbolja talijanska skijašica Sofia Goggia došla je do svoje šeste pobjede u ovoj sezoni, a 17. u karijeri u Svjetskom kupu, postavivši najbolje vrijeme (1:06.98 minuta) na skraćenom spustu pred domaćim navijačima u Cortini d'Ampezzo.

Goggia je nastavila niz spustaških pobjeda ove sezone, kad god bi stigla do cilja, a to se dogodilo četiri puta na pet ovosezonskih utrka.

Ramona Siebenhofer iz Austrije, je osvojila drugo mjesto sa 20 stotinki lošijim vremenom od pobjednice i drugu utrku zaredom se našla na postolju, nakon što je u Zauchenseeu bila treća.

Iz Češke je došla Ester Ledecka i osvojila treće mjesto (+0.26) , a koja se tako po šesti put našla na pobjedničkom postolju u utrkama za Svjetski kup.

400 bodova ima Sofia Goggia i vodeća je u redoslijedu spustašica za Mali kristalni globus. Na drugo mjesto se popela Ramona Siebenhofer sa 264 boda. Amerikanka Breezy Johnson je na trećem mjestu i nije nastupila na utrci u Cortini, nakon što je u petak pala na treningu.

Amerikanka Mikaela Shiffrin u ukupnom redoslijedu vodeća je sa 966 bodova, 37 više od drugoplasirane Slovakinje Petre Vlhove, dok je na trećem mjestu Goggia koja za vodećom zaostaje 197 bodova.

Naša Elvedina Muzaferija osvojila prve bodove u spustu.

Muzaferija je startala s rednim brojem 45, a zauzela je 27. mjesto i osvojila četiri boda.

Bh. skijašica je trku završila s vremenom 1:08.57 i imala je 1:59 sekundi zaostatka za pobjednicom Sofijom Gođom (Goggia).

Muzaferija je ove sezone već osvajala bodove u Svjetskom kupu kada je u superveleslalomu osvojila 18. mjesto.

U nedjelju će se skijašice u Cortini d'Ampezzo boriti za bodove u superveleslalomu, čiji je start predviđen za 11.45 sati.