EURO 2020: Italija pobijedila Belgiju i plasirala se u polufinale

Italija pobijedila Belgiju i plasirala se u polufinale

Sutra četvrtfinalne utakmice igraju Češka i Danska u 18 sat, a Ukrajina i Engleska u 21 sat

Na Evropskom fudbalskom prvenstvu reprezentacija Italije plasirala se u polufinale pobjedom nad ekipom Belgije rezultatom 2:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Italija je u vodstvo došla u 38. minuti kada je pogodak postigao Nicolo Barella. Prije toga, već u 13. minuti pogodak za Italiju postigao je Leonardo Bonucci, ali je njegov pogodak poništen zbog zaleđa. Prednost Italije na 2:0 povećao je Lorenzo Insigne u 44. minuti, a sudija je brzo poslije toga dosudio penal za Belgiju pri čemu je Romelu Lukaku iskoristio priliku da smanji prednost Italije.

Drugo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, pa je konačni rezultat na stadionu "Allianz Arena" u Minchenu u Njemačkoj ostao 2:1.

Večeras se u utakmici koja je igrana od 18 satiu polufinale plasirala Španija koja je bila bolja u jedanaestercima. Sutra su na programu preostale četvrfinalne utakmice i to Češka - Danska u 18 sati i Ukrajina - Engleska u 21 sat.

Prema rasporedu Evropskog fudbalskog prvenstva polufinalne utakmice predviđene su za 6. i 7. jul u 21 sat, a finale se igra 11. jula takođe u 21 sat.

Pročitaj više: Španjolska nakon drame jedanaesteraca prošla u polufinale EURA